Невероятно! Антов и Монца шокираха Читадела в 93-тата минута с 9 души

Валентин Антов и Монца постигнаха ценна и драматична победа с 2:1 при гостуването си на Читадела в среща от 28-ия кръг на италианската Серия "Б". Българският защитник се появи в игра в 85-тата минута на мястото на Андреа Барберис. Антов влезе на терена при резултат 1:1 и в момент, когато тимът му бе с 9 души на терена. Въпреки това, с гол на Патрик Чурия в третата минута на добавеното време, Монца шокира съперника си и грабна победата. Преди това, Матия Валоти бе извел Монца напред в резултата в 13-тата минута, а в 38-мата Енрико Балдини бе изравнил от дузпа за Читадела.

В 54-тата минута Карлос Аугусто от Монца получи втори жълт, съответно червен картон, а четири минути по-късно същото се случи и на Джулио Донати. Така гостите доиграха двубоя с двама души по-малко, но не само удържаха равенството, а и се пребориха за трите точки, събирайки общо 48, които им отреждат петото място в класирането.

Снимка: acmonza.com