Лион се развихри срещу Лориен

Лион се развихри и показа головата си мощ в гостуването си на Лориен от 27-иа кръг на Лига 1. "Хлапетата" спечелиха с 4:1, а можеха да си тръгнат и с още по-изразителна победа, тъй като още един техен гол бе отменен.

Гостите взеха преднина от два гола през първото полувреме след точни изстрели на Роман Февр в 5-ата и Муса Дембеле в 26-ата минута. В края на частта и Токо Екамби прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В началото на втората част Лориен върна интригата след точен изстрел на Терем Мофи в 57-ата минута.

Лион обаче много бързо възстанови преднината си от два гола с попадение на Карл Токо Екамби в 59-ата минута, а крайното 1:4 оформи отново Февър в 78-ата минута на двубоя.

С тази победа Лион се изкачи до 6-ото място в таблицата с 41 точки. Лориен остава 16-и с 24 точки.