Разочароващо нулево реми за Севиля на "Мендисороса"

Отборите на Алавес и Севиля не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 27-ия кръг на Ла Лига. Мачът на "Мендисороса" приключи при резултат 0:0. Той бе особено разочароващ за гостите, които изпуснаха важни точки в битката за титлата с Реал Мадрид. Андалусийци обаче трябва да са доволни, че не загубиха мача, тъй като домакините създадоха повече и по-опасни положения в двубоя, а вратарят Боно имаше няколко важни спасявания.

Гостите можеха първи да открият резултата в 6-ата минута. Тогава Ен Несири прати топката в мрежата, но бе отсъдена засада и попадението не бе зачетено.

След това обаче по-добрите положения бяха за домакините. В 13-ата минута вратарят Боно трябваше да прави страхотно спасяване след силен удар на Луис Риоха.

В 40-ата минута Гонсало Ескаланте направи голям пропуск, като отблизо с глава не успя да уцели вратата.

И през второто полувреме Алавес стоеше по-добре и създаде по-интересните възможности. В 50-ата минута Едгар Мендес изскочи очи в очи с Боно, но не успя да го преодолее, а бе отсъдена и засада.

След това в 60-ата минута Пере Понс получи на чудесна позиция в наказателното поле, а диагоналният му изстрел по земя мина опасно близо до гредата.

Севиля също правеше плахи опити да атакува вратата на съперника, но те завършваха доста неубедително и с почти нищо не застрашиха вратаря Фернандо Пачеко.

За сметка на това в 82-ата минута Луис Риоха опита коварен удар от воле и топката мина малко над напречната греда.

Най-добрата възможност за гостите бе в 89-ата минута, когато Мунир отблизо на два пъти не успя да преодолее вратаря Пачеко.

След това реми Севиля остава на 2-ото място с 55 точки и 5 по-малко от лидера Реал, който обаче още не е изиграл своя мач от кръга. Алавес се намира на 18-ата позиция с 22 точки.