Аланияспор е последният полуфиналист за Купата на Турция

Аланияспор победи с 2:1 Газиантеп и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Турция. Другите отбори, които продължават спора за трофея, са Трабзонспор, Кайзериспор и Сивасспор.

Аланияспор се нуждаеше от продължения, за да стигне до крайния успех. В редовното време домакините поведоха с гол на Тайфур Бингьол в 74-ата минута, но в 90-ата Папи Джилабоджи изравни. Победата на Аланияспор донесе Огуз Айдън в 102-ата минута.

На полуфиналите тимът на Франческо Фариоли ще се изправи срещу Сивасспор, а другата двойка е Трабзонспор - Кайзериспор.