Порто взе преднина срещу Спортинг след обрат в Лисабон

Порто спечели първия мач срещу Спортинг (Лисабон) от полуфиналите за Купата на Португалия. "Драконите" се наложиха с 2:1 пред близо 45 000 зрители на "Жозе Алваладе" и са фаворит преди реванша, който ще се играе на 20 април.

И трите гола паднаха през второто полувреме. Пабло Сарабия изведе Спортинг напред в 49-ата минута, но в 59-ата Меди Тареми изравни от дузпа, а в 64-ата Еванилсон донесе победата на Порто.

През първото полувреме Спортинг беше по-добрият отбор, но в няколко ситуации пропусна да поведе. Това се случи малко след почивката, когато Педро Поро подаде на Сарабия и испанският халф с много премерен удар прати топката под гредата - 1:0.

В 57-ата минута Поро извърши нарушение в наказателното поле на Спортинг и гостите получиха дузпа. Тареми не сгреши и изравни, а малко по-късно той намери с пета Еванилсон, който вкара втори гол за "драконите".

В добавеното време Спортинг можеше да се добере до равенство, но Аугустин Маркесин изби удар с глава на Себастиан Коатес. След мача имаше доста напрежение, а двамата треньора Рубен Аморим и Серджио Консейсао си размениха остри реплики, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

В другия полуфинал съперници са Тондела и втородивизионният Мафра.