Попето и Георги Костадинов са аут от Купата на Русия

Ивелин Попов влезе като резерва за Сочи в двубоя от осминафиналите за Купата на Русия срещу ЦСКА (Москва). Тимът на бившия български национал отпадна след загуба с 1:2, въпреки че поведе в резултата. Аут от надпреварата е и Арсенал (Тула) на Георги Костадинов.

Сочи изигра силно първо полувреме, но още в началото Игор Акинфеев отрази удар на Матео Касиера. Дебют за ЦСКА направиха новите попълнения Хорхе караскал, Юсуф Язъджъ и Хесус Медина. Последният замени контузилия се Антон Заболотний в 24-ата минута и веднага имаше шанс да се разпише, но уцели гредата.

В края на полувремето Ангбан центрира, Тимофей Маргасов нагласи топката на крака на Кристиан Нобоа и опитният еквадорец откри в полза на домакините. ЦСКА отговори в 60-ата минута, когато защитникът Игор Дивеев с голяма доза късмет се разписа за 1:1. Ивелин Попов влезе в 70-ата минута, а в 77-ата получи жълт картон. Малко преди края Язъджъ центрира от корнер, а Дивеев отново бе най-добре пласиран в наказателното поле и класира "армейците" за четвъртфиналите.

Георги Костадинов беше в групата на Арсенал (Тула) за гостуването във Владикавказ, но не влезе в игра. Други от основните футболисти на "оръжейниците" също пропуснаха двубоя. От това се възползваха домакините, които стигнаха до победа с 1:0. Гола за Алания вкара Владимир Хубулов още в 4-ата минута.

Най-лесна задача имаше Спартак (Москва). "Червено-белите" разгромиха с 6:1 втородивизионния Кубан, а привлеченият през зимата Шамар Никълсън заби хеттрик. Първите два гола във вратата на гостите от Краснодар бяха дело на Куинси Промес (6', 17'), след което дойде часът на Никълсън. Ямаецът покачи на 3:0 в 20-ата минута, а през второто полувреме беше точен още два пъти. Джордан Ларсон също се разписа за Спартак, а капитанът Гиорги Джикия си вкара автогол при 3:0 в 55-ата минута.

Останалите осминафинални двойки са Локомотив (Москва) - Енисей, Зенит - Камаз, Балтика - Чайка и Рубин - Ротор. За четвъртфиналите вече се класира Динамо (Москва).