Гълъбинов над всички при победа на Реджина

Бившият български национал Андрей Гълъбинов изигра много силен мач при успеха над Реджина с 3:1 над гостуващия Виченца в 27-ия кръг на Серия Б. Родният нападател вкара гол и направи асистенция за тима от Реджо Калабрия, който вече е на 11-о място в класирането и запази шансове за топ 8 и участие в плейофите за промоция в елита.

Гълъбинов откри резултата от дузпа в 37-ата минута с осмото си попадение през сезона. Малко по-късно юношата на ЦСКА подаде на Жереми Менез и бившият френски национал покачи на 2:0. Третия гол за домакините вкара Алесандро Кортиновис в 47-ата минута. Гълъбинов беше сменен в 71-ата минута, а в 80-ата Емануеле Падела реализира почетното попадение за Виченца

Атанас Илиев се появи от пейката за Асколи при загубата с 1:3 от Лече. Бившият таран на Ботев (Пловдив) влезе при 0:2 в 67-ата минута, а в 70-ата Федерико Ричи намали, но в края Лече стигна до трети гол. Илиев има два гола през кампанията, а Асколи се смъкна на 9-а позиция с актив от 42 точки.

Поражение допусна и Козенца на Андреа Христов. Българският защитник игра 86 минути при гостуването на Фрозиноне, загубено с 0:1. Точен за домакините беше Габриел Шарпентие от дузпа в 83-ата минута. Козенца има 23 точки и е неспосредствено над зоната на директно изпадащите.

Валентин Антов отново остана резерва за Монца. Неговият отбор направи 1:1 у дома с Парма. Бившата звезда на Палермо и Севиля Франко Васкес откри за "дуковете", но датчанинът Кристер Гюткяер изравни в 87-ата минута. Монца е на 6-о място с 45 точки. Лидер в Серия Б е Лече с 52 пункта, пред Бреша с 51 и Кремонезе с 50.