Рутинни победи за Селтик и Рейнджърс

Селтик и Рейнджърс продължават гонитбата помежду си в шотландското първенство. "Детелините" се наложиха с 2:0 над Сейнт Мирън, а Рейнджърс спечели с 1:0 гостуването си на Сейнт Мирън и изостава с 3 точки от големия си съперник.

В предишния кръг Селтик сбърка срещу Хибърниън (0:0), но Сейнт Мирън не създаде проблеми на "зелено-белите". Резултата откри Камерън Картър-Викърс в 55-ата минута, а в 81-ата Калъм Макгрегър реши всичко в полза на домакините.

Рейнджърс поведе още в 3-ата минута на Сейнт Джонстън с гол на Глен Камара и това попадение остана единствено до края на мача. Съставът на Джовани ван Бронкхорст игра силно в защита и не допусна повторение на сценария от двубоя с Мъдъруел, когато водеше с 2:0 на "Айброкс", но срещата завърши 2:2.

На трето място в класирането е Хартс, който надви Абърдийн с 2:0. "Сърцата" водят с цели 8 точки пред четвъртия Ливингстън. Топ 6 допълват Хибърниън и Дънди Юнайтед