Селтик дръпна с още 2 точки пред Рейнджърс

Селтик постигна трудна, но много важна победа с 3:2 над гостуващия Дънди и увеличи на 3 точки аванса си пред вечния съперник Рейнджърс. Часове по-рано "сините" се провалиха в гостуването си на Дънди Юнайтед и стигнаха само до 1:1.

В средата на миналата седмица и двата шотландски гранда имаха мачове в евротурнирите, които им донесоха коренно противоположни емоции. Рейнджърс срази с 4:2 Борусия (Дортмунд) на "Сигнал Идуна Парк", а Селтик се провали у дома срещу Бодьо/Глимт - 1:3.

Срещу Дънди с най-голяма заслуга за победата беше Йоргос Якумакис. Гръцкият нападател реализира хеттрик и демонстрира все по-добра форма, след като пропусна доста мачове заради контузия. Иначе Дънди поведе с попадение на Даниъл Малън в 26-ата минута, но домакините направиха обрат до почивката с точни изстрели на Якумакис в 34-ата и 38-ата минути. Райън Суини се разписа за 2:2, а Якумакис донесе успеха на "зелено-белите" в 86-ата минута.

Рейнджърс не очакваше сериозни проблеми срещу Дънди Юнайтед, но визитата на "Танадайс Парк" се оказа сериозно изпитание. В средата на първото полувреме домакините, за които титуляр беше бившият нападател на ЦСКА - София Тони Уот, поведоха с гол на Рос Греъм. Рейнджърс доминираше след почивката и Джо Арибо изравни в 76-ата минута, но до края тимът от Глазгоу не успя да изтръгне победата.