Аталанта разгроми Сампдория

Отборът на Аталанта разгроми Сампдория с 4:0 в двубой от 27-ия кръг на Серия А и се утвърди на петото място във временното класиране с 47 точки - 3 повече от шестия Рома и толкова по-малко от четвъртия Ювентус

Това беше първи успех за "Ла Деа" в Серия А от 9 януари насам, когато възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини победиха с 6:2 Удинезе.

Бергамаските не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, като отбелязаха по две попадения във всяко от полувремената. Марио Пашалич откри в шестата минута, а в 29-ата Тюн Купмейнерс удвои.

Резултатът се запази до почивката. Въпреки, че водеха в резултата, играчите на Аталанта продължиха да притискат своя съперник, който успя да създаде първото си положение в мача след близо час игра.

За лоша участ на Сампдория, Купмейнерс оформи своя дубъл в 61-ата минута и така пречупи амбициите им за нещо в този мач. В 86-ата Алексей Миранчук оформи крайното 4:0.