Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

Спартак (Варна) отново е лидер във Втора лига след голово шоу срещу ЦСКА 1948 II

Спартак (Варна) се върна на върха във Втора лига след драматична победа срещу втория отбор на ЦСКА 1948. "Соколите" стигнаха до успеха на терена на комплекс "Царско село" с 3:2 в последната минута.

Отложиха ЦСКА 1948 II - Спартак (Варна) заради снежен ад (снимки)

По програма двубоят трябваше да се играе в неделя, но заради лошите метеорологични условия в София, мачът бе отложен с 24 часа.

Благодарение на спечелените 3 точки отборът на Васил Петров изпревари Хебър и отново се изкачи на първото място, дори с мач по-малко.
"Червените" се намират в опасната зона на 18-а позиция с 19 пункта.

В следващия кръг варненци приемат Марица (Пловдив), докато дубълът на ЦСКА 1948 ще срещне Марек.

24 ЦСКА 1948 II - Спартак (Варна)

Гостите от Варна откриха резултата в 20-ата минута, когато Виктор Митев излезе сам срещу противниковия страж и хладнокръвно го преодоля.

В края на първото полувреме "червените" възстановиха равенството чрез Валентин Йосков, който засече центриране отляво и с глава направи 1:1.

Малко след като измина час игра Янчо Андреев стреля много добре към горния десен ъгъл на вратата, но Димитър Тодоров успя да избие.

В 68-ата минута Спартак отново излезе напред в резултата. Митев центрира от ъглов удар, а на далечната греда Иван Колев засече топката.

В 82-ата минута Стоян Стоичков се разписа за 2:2 и когато по всичко изглеждаше, че двата отбора ще си разделят по една точка капитанът на "соколите" се намеси.

Футболистите на Васил Петров организираха добра атака, при която стражът на "червените" се отчете с намеса, но при добавката Андреев вкара за крайното 3:2.

ЦСКА 1948 II 2:3 СПАРТАК (ВАРНА)

0:1 Виктор Митев (20)
1:1 Валентин Йосков (42)
1:2 Иван Колев (68)
2:2 Стоян Стоичков (82)
2:3 Янчо Андреев (90)

Снимки: Владимир Иванов