Нова грешна стъпка на Борусия (Дортмунд) срещу един от замесените в борбата за оцеляване

Борусия (Дортмунд) допусна грешна стъпка в преследването на шампиона Байерн и завърши 1:1 в гостуването си на Аугсбург в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Торган Азар (35’) даде преднина на дортмундци през първата част, но Ноа-Джоел Саренрен-Базее (78’) възстанови равенството през втората част. Това бе поредно разочарование за играчите на Марко Розе, които в четвъртък отпаднаха от европейските клубни турнири, където бяха отстранени от Рейнджърс. Освен това те отново не можеха да разчитат на Ерлинг Холанд, който е с травма и не бе в групата за мача.

Домакините бяха близо до това да поведат още в 10-ата минута, когато Михаел Грегорич стреля с глава след корнер, но топката срещна дясната греда. Гостите отговориха с хубав удар на Дахуд, който летеше към левия ъгъл, но Гикиевич се справи добре и спаси.

Играчите на Марко Розе откриха резултата в 35-ата минута благодарение на отлично отиграване на Торган Азар, който получи топка отляво, навлезе в наказателното поле, залъга бранител на Аугсбург и стреля с левия крак за 1:0. Те бяха близо до второ попадение в 52-ата минута след хубав удар на Донийл Мален, но той бе отразен от Рафал Гикиевич в напречната греда.

Аугсбург вдигна оборотите през втората част, а смените, които Маркус Вайнцийрл извърши, също дадоха нужния резултат и промениха облика на домакините. Те отбелязаха изравнителното попадение в 78-ата минута, когато многоходова атака вкара топката в наказателното поле, там отбраната на дортмундци не се справи добре и позволи първо на Арне Майер да стреля, той го направи не особено качествено, но топката достигна до Ноа-Джоел Саренрен-Базее да я прати в мрежата с глава.

С това равенство Борусия (Дортмунд) остава на второто място в класирането с 50 точки, но вече е на 8 от водача Байерн (Мюнхен). Аугсбург е точно над чертата на зоната на изпадащите, но с равни точки с Херта, която е една позиция по-надолу.