Майкъл Иванов зае трето място в първия кръг на Европейския мотокрос

Майкъл Иванов с Husqvarna от отбора на АИТ рейсинг тийм зае 3-то място в крайното класиране в първия кръг на Европейския шампионат по мотокрос в клас ЕМХ OPEN, който се провежда във Великобритания на трасето "Матерли Бейсин", като само точка го раздели от титлата.

Майкъл показа невероятно стабилно каране и в двата манша, като и в двата дни завърши на втората позиция. Единствено малшансът, че Михаел Санднер от Австрия (KTM) и Хосе Бутрон от Испания (KTM) размениха местата си в маншовете събота и неделя пратиха най-добрия ни състезател на 3-то място в крайното подреждане. Санднер и Бутрон събраха по 45 точки, а Иванов – 44.

Другият ни представител в МХ Open Кристиан Петков от Мотоклуб Бобошево 1956 с KTM този път не успя да преодолее квалификациите.

В клас ЕМХ125 Християн Георгиев с KTM от Мотоспорт Варна завърши на 32-та позиция в крайното класиране, след като записа 23-то и 28-мо място в двата манша. Победител е Кас Валк от Нидерландия.

Снимки: © MXGP