Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Рангник: След като създадохме толкова положения, трябваше да спечелим

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник нямаше обяснение как тимът му не успя да стигне до победата в домакинството си на Уотфорд. "Червените дяволи" тотално надиграха своя съперник и отправиха 22 удара към вратата му, но така и не успяха да се разпишат и срещата завърши 0:0. Германецът заяви, че при толкова създадени положения, играчите му би трябвало да победят, но всъщност това не се случи, а тимът му изпусна нови две точки.

"Отново чувството е, че изпуснахме две точки, които лесно трябваше да спечелим. Направихме всичко правилно, с изключение на отбелязването на гол. И в двете полувремена имахме достатъчно възможности. Но не се получи и затова, не за пръв път, изпускаме важни точки във важен мач. През първата част имахме четири чисти положения, като поне едно или две от тях трябвше да се превърнат в гол. Същото бе и през втората част. В крайна сметка става дума за ефективност, за това да бъдеш безупречен пред гола, но при нас не се получава в пореден двубой. Иначе имахме пълен контрол над мача. Съперникът имаше един или два удара, но като цяло ги надиграхме напълно", смята Рангник.

"Трудно е да дам обяснение защо правим толкова пропуски. Работата на треньорите е да помогнат на отбора да създаде достатъчно голови възможности. Ако имахме само две-три положения, тогава щях да се запитам къде греша и какво мога да подобря, за да създадем повече шансове. С толкова положения, колкото имахме днес, трябваше да спечелим този мач", допълни германецът.