Нов провал на Ман Юнайтед срещу слабак

Манчестър Юнайтед регистрира поредната си издънка. Този път “червените дяволи” не успяха да преодолеят борещият се за оцеляване Уотфорд и срещата на “Олд Трафорд” завърши 0:0. Кристиано Роналдо се отчете с няколко пропуска. Португалецът удари греда още в петата минута, а малко по-късно негов гол бе отменен поради засада.

Тимът на Ралф Рангник направи нова грешка в мач, в който излезе като голям фаворит. Така си усложни ситуацията в битката за топ 4, тъй като следващите му три мача в първенството са срещу Манчестър Сити, Тотнъм и Ливърпул.

Преди срещата играчите на двата отбора се събраха около центъра на терена, а Ралф Рангник държеше знак с надпис “Мир”. Посланието, насочено към случващото се в Украйна, бе посрещнато с бурни аплодисменти от трибуните на “Олд Трафорд”.

Манчестър Юнайтед започна на високо темпо и бързо започна да създава положения. Още в петата минута Роналдо получи топката в наказателното поле, имаше време да се завърти и насочи топката към долния десен ъгъл, но тя се удари в гредата. Бруно Фернандеш пък пропусна отлична възможност в 12-ата минута. Той бе изведен след комбинация между Еланга и Роналдо, но опитът му да преодолее Фостър завърши с прекрасна намеса на вратаря.

“Червените дяволи” пратиха топката в мрежата в 15-ата минута, но попадение нямаше, защото Кристиано бе в позиция на засада. Малко по-късно Бруно Фернандеш направи още един пропуск. Той бе намерен великолепно от Погба и само трябваше да насочи топката, но я прати покрай вратата.

Напрежението пред вратата на Уотфорд продължи, но и пропуските на португалците не спряха. В 27-ата минута Еланга изведе Роналдо зад защитата. Кристиано заобиколи вратаря, но ъгълът стана прекалено малък и той реши да подава, като сложи топката на главата на Бруно Фернандеш, който я прати над вратата. Секунди по-късно след центриране на Телеш топката стигна до Роналдо в малкото наказателно поле, но изстрелът бе отразен от Фостър. Доминацията на тима на Рангник беше тотална, но попадение така и не падаше. Алекс Телеш се пробва от фал. Ударът бе добър, но топката мина покрай гредата.

Уотфорд показа малко по-добра игра в началото на втората част, но за много кратко. Самир не успя да насочи добре топката с глава след ъглов удар за гостите. Погба пък не се възползва от добра възможност и стреля неточно от въздуха. Отборът на Рой Ходжсън пропусна великолепна възможност в 52-ата минута. Подаване на Кинг намери Денис, но лекият му удар бе отклонен и отиде право в ръцете на Де Хеа.

Тази ситуация породи серия от атаки на “червените дяволи”. В една ситуацията Кристиано искаше дузпа, при друга португалецът стреля неточно от добра позиция, като топката бе избита от голлинията. Еланга също стреля неточно, а при удар на Роналдо Фостър успя да се върне и да избие малко преди кълбото да се озове в мрежата.

Рангник опита да промени нещо със смени и постепенно пусна Санчо, Рашфорд и Шоу, като извади дефанзивни футболисти. Ситуацията не се промени много. Ман Юнайтед направи още няколко пропуска, а в самия край Уотфорд имаше дори възможност да поведе, но Сар стреля над вртата.

МАН ЮНАЙТЕД - УОТФОРД 0:0