Антонио Иванов и Дева-Мария Драгиева спечелиха титлите на 400 метра

Антонио Иванов (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) и Дева-Мария Драгиева (Академик-София) спечелиха златните отличия на 400 метра при мъжете и жените на националния шампионат по лека атлетика в зала, който се провежда в столичната “Асикс Арена” днес и утре.

14 Първи ден от националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в зала (2-ра част)

Иванов победи във финалния спринт миналогодишния шампион под покрив Йордан Гюров (Академик-София) с 48.72 секунди срещу 48.83 секунди. Така двамата размениха местата си от 2021 г., когато шампион беше Гюров.

За бронзовото отличие, както и през миналата година, се пребори Велин Коваленко (Берое – Ст. Загора) с 49.06 секунди.

При жените Драгиева извоюва убедително първото място с резултат от 55.59 секунди. Сребърното отличие отиде в ръцете на Ванеса Янкова (КЛАСА) с 56.13 секунди, а за бронза се пребори Полина Тодорова (Тунджа-Ямбол) с 56.66 секунди.

Миналогодишната шампионка Кристина Борукова (Тракия 96-Пловдив) този път остана извън призовата тройка и зае четвърта позиция с 57.06 секунди.

Снимки: Васил Живков