Евгени Енев триумфира в овчарския скок с 5.32 м

Евгени Енев (Академик-София) спечели титлата на България в овчарския скок при мъжете в зала. На националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в столичната зала “Асикс Арена” шампионът на открито за 2021 г. се наложи в сектора с 5.32 метра.

Енев два пъти в състезанието коригира личния си рекорд – първо на 5.22 м, а след това и на 5.32 м. Той се справи и с двете височини от първи опит, а след това атакува и 5.40 м, но без успех.

14 Първи ден от националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в зала (2-ра част)

Втори с 4.61 м завърши Камен Ценков (Бургас 98), а трети със същия резултат се нареди съотборникът му Виктор Ценков.

При жените шампионка стана Мария Капушева (Тракия 96-Пловдив) с 3.40 м, преодоляни от първи опит. Със същия резултат, но от втори опит, втора завърши Йова Петрова (Дунав-Русе). Третото място на почетната стълбичка зае Стелияна Петкова (СК Приорити Спорт) с 3.00 м.

Снимки: Васил Живков