Фрайбург влоши положението на Херта и продължава да се движи в зона Шампионска лига

Фрайбург спечели с класическото 3:0 в домакинството си на Херта (Берлин) в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата и продължава борбата си за място в зона Шампионска лига. Попаденията бяха дело на Винченцо Грифо (12’), Кевин Шаде (83’) и Лукас Хьолер (86’).

Срещата започна отлично за домакините, които взеха ранна преднина още в 12-ата минута, когато Винченцо Грифо се разписа от дузпа за 1:0, отъсдена за нарушение на Линус Гехтер.

Фрайбург се разписа за втори път в срещата десетина минути преди края, когато центриране отляво търсеше друг играч в центъра на атаката на домакините, но в крайна сметка топката достигна до Кевин Шаде, който се разписа. Три минути по-късно футболистите на Кристиан Щрайх достигна до трети гол - този път Лукас Хьолер изпревари бранител, който го пазеше, и отбеляза трето попадение.

С тази победа Фрайнбург вече има 40 точки, колкото има и петият Хофенхайм, но с по-добра голова разлика “отборът от Шварцвалд” е пред тях в класирането. Столичани от своя страна са 15-и, само с точка над чертата на зоната на изпадащите със своите 23.