Лестър с втора убедителна победа

Лестър спечели и реванша срещу датския Рандерс и се класира за осминафиналите на Лигата на конференциите. "Лисиците" спечелиха с 3:1 в Дания и продължават напред с общ резултат 7:2.

Още във втората минута Лестър поведе след попадение на Харви Барнс. Той можеше да се разпише и още веднъж, но стреля покрай вратата от малък ъгъл. Джеймс Мадисън отбеляза два красиви гола в рамките на 4 минути в средата на второто полувреме. Той първо вкара от фал, а след това с прекрасен удар от дистанция. Рандерс върна едно попадение шест минути преди края, когато Каспер Шмайхел не се намеси по най-добрия начин и позволи на Стефън Одей да се разпише.

Въпреки солидния аванс от първия мач, Брендън Роджърс заложи на повечето си титуляри. Причината вероятно се крие в слабите резултати на тима напослед и нуждата от победа за самочувствие. Успехите над Рандерс са единствените победи на "лисиците" в последните им осем мача във всички турнири.