Слабак подхлъзна Наполи по пътя към върха

Каляри изненада неприятно Наполи постигайки равенство 1:1 в домакинството си от 26-ия кръг на Серия "А". Още един от фаворитите разочарова с представянето си в този кръг, след като преди това Ювентус, Милан и Интер също не успяха да спечелят своите мачове. Сега неаполитанците имаха шанс да се изравнят с "росонерите" на върха в класирането, ако бяха спечелили този двубой, но с много усилия се добраха само до равенство, а домакините могат да съжаляват, че не взеха трите точки. Сардинци откриха резултата с гол на Гастон Перейро в 58-ата минута, като пропуснаха още няколко страхотни възможности. Виктор Осимен обаче донесе точката на гостите с попадение в 87-ата минута.

Борещият се за оцеляването си Калари изигра доста силен мач и заслужено взе трите точки. Домакините създадоха по-интересните положения в мача. Още през първото полувреме те загатнаха, че ще търсят победата, като на два пъти Жоао Педро пропусна добри възможности.

Втората част сардинци стояха дори още по-добре и натиснаха своя съперник. В 53-ата минута Алесандро Дейола пропусна златен шанс отблизо, но стреля покрай вратата.

След това в 53-ата минута резултатът бе открит. Гастон Перейро опита коварен диагонален удар, топката тупна пред вратаря Давид Оспина, който не успя да реагира добре и така се стигна до попадение във вратата му за 1:0.

Само три минути по-късно домакините пропуснаха още един невероятен шанс. Алесандро Дейоли получи перфектен пас на метри от вратата, но изстрелът му с глава бе спасен от Оспина, а при добавката и Даниеле Базели не успя да вкара в опразнената врата.

В 78-ата минута и Жоао Педро шутира от границата на пеналта но кълбото мина над напречната греда. В 86-ата минута отново Оспина бе последна преграда пред гола след страхотен пробив и шут под гредата на Марин.

Почти от нищото обаче Наполи се добра до равенството в 87-ата минута. Марио Руи центрира отляво и Виктор Осимен с глава успя да порази вратата.

След това реми Наполи остава на 3-ата позиция с 54 точки. Каляри пък пропусна да излезе от опасната зона и остава 18-и с 22 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!