Малко не достигна на Кадис за ценна победа в Ла Лига

Отборите на Кадис и Хетафе завършиха 1:1 в среща от 25-ия кръг на Ла Лига, от което по-доволни трябва да са гостите, защото остават на 6 точки от зоната на изпадащите. Днешният им домакин пък е точно първият тим под чертата.

Дошлият от Рома нападател Борха Майорал изведе Хетафе напред от дузпа още в 6-ата минута, отсъдена за нарушение на Алваро Негредо. Бившият футболист на Реал Мадрид и Манчестър Сити обаче се реваншира с изравнително попадение във финалните секунди на полувремето.

След почивката Кадис имаше по-добрите възможности за победен гол. В 60-ата Лукас Перес удари греда, а в 67-ата шут на Антони Лосано беше отразен от вратаря.