Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

Суарес и Жоао Феликс тушираха напрежението в Атлетико, уругваецът с впечатляващ гол

Изпадналият в криза Атлетико Мадрид си върна увереността точно преди подновяването на кампанията си в Шампионската лига, където в сряда излиза срещу Манчестър Юнайтед. В мач от 25-ия кръг на Ла Лига първенецът направи много добър двубой и наказа Осасуна с 3:0 като гост. С този успех тимът взе аванс в битката за четвъртото място, а също така си отдъхна, след като беше записал четири загуби в последните си шест двубоя във всички турнири.

Жоао Феликс вкара още в 173-ата секунда, но мачът в Памплона ще бъде запомнен с впечатляващия гол на Луис Суарес за 2:0 от близо 40 метра. Уругваецът беше точен в 59-ата минута, а в 89-ата Анхел Корея довърши домакините с трето попадение.

Суарес и Феликс са в основата на успеха, защото заедно изработиха важните първи два гола.

Във втората минута бившият нападател на Барселона хитро застана точно до вратаря Серхио Ерера и го затрудни в стремежа да улови топката след корнер. Тя стигна до португалеца, който я насочи в мрежата с юбилейния си двубой №100 за Атлетико.

Очаквано тимът на Осасуна оспори попадението, претендирайки за нарушение на Суарес срещу стража, но реферите прецениха, че всичко е било според правилата.

Тимът на Диего Симеоне извади късмет в 39-ата минута, когато удар на Анте Будимир се отби в гредата.

В 59-ата минута, след разбъркване в наказателното поле на “рохибланкос”, Жоао Феликс видя оставения сам в предни позиции Суарес и го изведе. Той пък се възползва от неразчетеното излизане на вратаря далеч напред и с точен шут покачи на 2:0.

После за Атлетико беше лесно да задържи преднината си, а минута преди края на редовното време Анхел Корея завърши точно контраатака за 3:0.