Виляреал нахлу в Топ 4 след мач с три дузпи

Виляреал надигра с 4:1 като гост Гранада в мач от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. Нидерландското крило Арно Данжума стана автор на първите два гола в мача, в рамките на 4 минути през първото полувреме. Данжума изведе гостите напред с точно изпълнена дузпа в 35-ата минута, а 4 минути по-късно пак той удвои аванса на водения от Унай Емери тим в резултата. Дузпата за Виляреал бе отсъдена за нарушение срещу Ману Тригерос. Грешка в отбраната на Гранада пък позволи след това на Данжума да изскочи очи в очи със сстража на домакините Луис Максимиано и нидерландецът изигра отлично ситуацията, за да направи резултата 0:2.

През второто полувреме дузпа имаше и за домакините, този път заради опасна игра. В 61-ата минута от бялата точка за Гранада не сгреши Луис Мила, правейки резултата 1:3. Но и това не бе последната дузпа в мача, тъй като още една такава бе отсъдена в полза на Виляреал - за игра с ръка. Това позволи на Данжума да оформи своя хеттрик в 81-ата минута. Последното попадение в двубоя бе дело на резервата Мой Гомес в шестата минута на добавеното време. Мой Гомес бе изведен сам срещу противниковия страж и изпрати топката във вратата.

Виляреал временно се изкачи на четвърто място в класирането на Ла Лига, като в момента е с равни точки (по 39) с петия Барселона. Каталунците обаче са и с 2 мача по-малко. Гранада е на 17-а позиция с 24 точки, като тимът е в серия от 5 поредни поражения в първенството. Последната шампионатна победа на Гранада е от 22 декември у дома срещу Атлетико Мадрид - 2:1.