Марица напусна Шампионската лига след загуба от Динамо пред 1700 зрители в Пловдив🏐

Българският първенец Марица (Пловдив) приключи участието си в тазгодишното издание в групите на Шампионската лига за жени. Маричанки загубиха от Динамо–Ак Барс (Казан) с 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) гейма в зала Колодрума в Пловдив.

46 Шампионска лига за жени: Марица - Динамо-Ак Барс (Казан)

Двубоят беше изключително важен за силния отбор на Динамо, който гонеше класиране за 1/4-финалите в Шампионската лига.

В първия гейм Динамо поведе с 12:8. За маричанки страхотни асове направиха Ива Дудова и Симона Димитрова. Все пак, Динамо спечели гейма след 25:15. Във втория гейм Динамо поведе с 13:9, но Марица успя да изравни резултата при 13:13. Постепенно рускините успяха да направят разлика и след 25:19 Динамо поведе с 2:0 гейма.

В третата част Динамо поведе с 10:7, маричанки обаче не се предадоха лесно и разликата стана само точка при 15:14. След това обаче руският тим дръпна с разлика. Маричанки обаче отново продължиха да са в гейма и страхотна блоката на Силвана Чаушева намали разликата до четири точки. Рускините затвориха мача след 25:20.

Най-резултатна за Марица стана Симона Димитрова с 13 точки, а Силвана Чаушева добави 8 точки.

За тима на Динамо най-резултатна стана Ирина Корольова с 15 точки и закономерно бе обявена за Най-полезна състезателка (MVP) на мача.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) - ДИНАМО-АК БАРС (КАЗАН, РУСИЯ) 0:3 (15:25, 19:25, 20:25)

МАРИЦА: Кристина Гунчева 1, Силвана Чаушева 8, Симона Димитрова 13, Александра Миланова 3, Елена Коларова, Дима Ушева 5 - Ивелина Монова-либеро (Лора Славчева 1, Добрина Христоскова 1, Ива Дудова 7, Боряна Ангелова 1, Златина Друмева, Мила Пашкулева-либеро)

Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ

ДИНАМО-АК БАРС: Вера Ветрова 2, Саманта Фабрис 12, Саманта Брисио Рамос 8, Татяна Кадочкина 5, Ирина Корольова 15, Анджелина Лазаренко 10 - Анна Подкопаева-либеро (Анджелина Сперскайте 4, Милина Рахматулина-либеро)

Старши треньор: РИШАТ ГИЛЯЗУТДИНОВ.

Снимки: CEV.EU