Марица беше много близо до първа победа в ШЛ след голяма драма🏐

Българският първенец Марица (Пловдив) загуби от френския Безие с 2:3 (27:29, 25:23, 17:25, 25:16, 12:15) във второто си домакинство в групите на Шампионската лига.

Марица с 5-а поредна Купа на България🏆🏐

Последната среща на маричанки в Шампионска лига е на 15 февруари (вторник) от 18,00 часа срещу руския Динамо–Ак Барс (Казан) отново в зала "Колодрума" в Пловдив.

Маричанки стартираха много добре двубоя и поведоха с 9:6 и това накара треньорът на Безие Фабиен Симонде да поиска прекъсване. Безие обаче направи серия и обърна до 15:10 в своя полза. Маричанки направиха серия от четири поредни точки и разликата беше само в точка в полза на френския тим – 15:14, а пловдивчанки изравниха при 17:17. Драмата в гейма тепърва предстоеше. Безие стигна до геймбол, но след това маричанки съумяха да стигнат до два геймбола. Стигна се нови два геймбола за французойките, които от третия опит успяха да затворят гейма след 29:27.

Ударно започна втория гейм за пловдивчанки, които поведоха с 9:1. Безие успя да направи серия и изравни при 15:15. Стигна се до 19:15 за гостенките, но маричанки показаха характер и изравниха – 19:19. Момичетата на Борислав Крачанов затвориха гейма след успешна атака на Симона Димитрова за 25:23. В третата част Безие поведе с 9:6, стигна се до 19:6, а геймът приключи след 25:17 за гостенките.

В четвъртия гейм маричанки поведоха със 7:5. Маричанки увеличиха преднината си доста сериозно – 15:8. Шампионките на България не срещнаха трудности да затворят гейма в своя полза и го направиха след успешна атака на Силвана Чаушева за 25:16. Така всичко трябваше да се решава след тайбрек. В него шампионките поведоха с 5:3 точки, но Безие успя да обърне и поведе с 10:8. Безие успя да спечели след 15:12 и 3:2.

Силвана Чаушева стана най-резултатна за маричанки с 19 точки, а Симона Димитрова завърши с 18 точки.

За Безие Бианка Куньо стана най-резултатна с 23 точки за победата.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) - БЕЗИЕ (БЕЗИЕ, ФРАНЦИЯ) 2:3 (27:29, 25:23, 17:25, 25:16, 12:15)

МАРИЦА: Кристина Гунчева 3, Силвана Чаушева 19, Александра Миланова 15, Симона Димитрова 18, Боряна Ангелова 4, Дима Ушева 12 - Ивелина Монова-либеро (Лора Славчева, Виктория Коева, Ива Дудова, Добрина Христоскова 3, Елена Коларова, Мила Пашкулева-либеро)

Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ

БЕЗИЕ: Бри Кинг, Бианка Куньо 23, Анхела Лейва 17, Мариена Хейдън 13, Джасмин Снийд 4, Бианка Фариол 11 - Александра Рошел-либеро (Мей Мориат, Елица Велинов, Полен Балфет-либеро)

Старши треньор: ФАБИЕН СИМОНДЕ.

Снимки: CEV.EU