Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

Гол с "дълго рамо" спаси Уест Хам срещу Лестър

Уест Хам измъкна точка от гостуването си на Лестър, след като се добра до изравнителен гол за 2:2 в добавеното време на  двубоя на "Кинг Пауър Стейдиъм". Джаръд Боуен (10') даде аванс на "чуковете" в 10-ата минута, когато достигна дълго подаване от Диоп, измъквайки се зад защитата на "лисиците", след което стреля в ъгъла. В самия край на първото полувреме Юри Тилеманс изравни от дузпа, отсъдена заради игра с ръка на Кресуел в наказателното поле. В 57-ата минута Лестър стигна до пълен обрат, след като Перейра засече с глава перфектно центриране на Барнс отляво. В добавеното време обаче Уест Хам се добра до точката, след като Крейг Доусън засече центриране от корнер. Домакините претендираха за игра с ръка, но ВАР прецени, че бранителят е вкарал топката във вратата с рамото си (б.ред. - преди началото на сезона бе определено, че краят на късия ръкав на фланелката на даден футболист е граничната зона за това дали да се отсъди нарушение за игра с ръка).

Брендън Роджърс бе направил четири промени в сравнение със загубата от Ливърпул през седмицата. Тилеманс. Союнджу, Барнс и Перейра започнаха. Дейвид Мойс пък бе решил отново да заложи на Курт Зума въпреки скандала, в който се забърка бранителят. Французинът обаче се контузи по време на загрявката и бе заменен от Иса Диоп. Мануел Лансини започна вместо Бенрама.

Уест Хам остава на четвъртото място с 41 точки - една повече от Манчестър Юнайтед и две пред Арсенал. Тимът на Мойс обаче е изиграл повече мачове от всичките си конкуренти в битката за топ 4. За Лестър това бе пети пореден мач във всички турнири без победа. "Лисиците" заемат 11-ата позиция с актив от 27 точки.