Фрайбург се издъни срещу Майнц, но продължава да диша във врата на Лайпциг

Фрайбург се провали в домакинството си на Майнц и двата тима завършиха наравно 1:1 в двубой от 22-ия кръг на Бундеслигата. Футболистите на Бо Свенсон взеха преднина през първата част чрез Александер Хак, но Нилс Петерсен възстанови равенството малко след средата на второто полувреме.

Майнц откри резултата малко след като бе изтекъл половин час игра, когато центриране от вътрешността на терена предизвика суматоха в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Александър Хак и прати топката в мрежата за 0:1.

Домакините възстановиха равенството в 70-ата минута след ниско изпълнение на корнер, което бе засечено Нилс Петерсен в мрежата зад Робин Центнер за 1:1.

С тази точка Фрайбург, който все още има надежди да успее да достигне до място в зона Шампионска лига в края на сезона, е пети с 34 точки, колкото има и РБ Лайпциг, който е четвърти. От своя страна Майнц заема 9-ото място в класирането с 31 точки.