Атлетико го направи отново!

Атлетико Мадрид изигра още един мач, след който остави феновете си със смесени чувства. Шампионът на Испания надви изключително трудно Хетафе с 4:3 и се върна на четвъртото място във временното класиране, но играта на отбора и безбройните индивидуални грешки са нещо, което едва ли дава покой на Диего Симеоне.

"Рохибланкос" поведоха с 2:0 до средата на първата част, но още преди почивката допуснаха да се окажат в ролята на догонващи. Куриозното е, че до началото на този сезон Хетафе в продължение на години не успяваше да вкара гол на Атлетико, а сега заби цели три за 12 минути.

Секунди преди края на полувремето Анхел Корея изравни за 3:3 с второто си попадение в двубоя и изглеждаше, че всички предпоставки за нов обрат са налице. В 58-ата минута обаче Фелипе направи безумно нарушение и получи директен червен картон, оставяйки домакиние в намален състав. Въпреки това, те стигнаха до победата с гол в последните секунди на редовното време на Марио Ермосо. Защитникът се превърна в герой и преди няколко семдици, когато Атлетико повали Валенсия с 3:2, след като губеше с 0:2.

Преди мача Анхел Корея получи наградата за най-добър футболист в Ла Лига за изминалия месец, а Симеоне направи цели шест промени в състава в сравнение с дербито срещу Барселона, загубено с 2:4. Три от рокадите бяха в защитата, където се появиха Маркос Йоренте, Фелипе и Рейналдо Мандава вместо Шиме Върсалко, Хосе Хименес и Марио Ермосо.

Хетафе преследваше първа победа на "Уанда Метрополитано" с двама нападатели в лицето на Енес Юнал и Борха Майорал. Тимът от мадридското предградие беше в серия от три мача без загуба в Ла Лига, а старши треньорът Кике Санчес Флорес получи аплодисменти от публиката на домакините, която го уважава заради спечелването на Лига Европа и Суперкупата на Европа начело на "дюшекчиите" през 2010 година.

Атлетико получи дузпа в началните минути за нарушение на вратаря Давид Сория срещу Луис Суарес. Решението на съдията Рикардо Де Бургос беше много спорно, защото Суарес бе този, който потърси контакта, а стражът на Хетафе всячески се опита да го избегне. Справедливостта възтържествува секунди по-късно, когато Сори отрази удара от бялата точка на уругвайската звезда.

Атлетико излезе напред в 19-ата минута. Суарес върна топката с глава към връхлитащия Корея и тои беше точен с глава. В 27-ата минута Йоренте напредна по десния фланг и центрира, Льомар продължи към Куня, а бразилецът безпроблемно покачи на 2:0. В този момент не се виждаше как Хетафе може да противопостави, но отговорът дойде много бързо.

Обратът започна с гол на Борха Майорал, който беше оставен непокрит в наказателното поле и протегна крак след несполучлив опит за удар на Якуб Янкто. В 36-ата минута и Хетафе получи дузпа. Куня докосна топката с ръка и реферът веднага посочи бялата точка, а Енес Юнал изравни - 2:2. След още няколко минути Льомар също докосна топката с ръка в пеналта и Де Бургос беше категоричен - дузпа! Юнал отново демонстрира завидно хладнокръвие и прати Облак в обратния ъгъл.

Атлетико намери начин да се отърси от шока и да изравни преди почивката. Гола вкара Анхел Корея с глава след центриране на Рейнилдо Мандава. Топката мина между няколко футболисти на двата отбора и в крайна сметка беше засечена от Корея, който вече има 10 гола от началото на сезона.

На старта на втората част мадридчани опитаха да притиснат съперника, но поредната комична грешка на защитата им доведе до това Фелипе да получи червен картон. Част от вината беше на Савич, който позволи на Мауро Арамбари да се измъкне и да се устреми към вратата на Облак. Фелипе пък ненужно изрита футболиста на Хетафе и остави Атлетико в намален състав.

Хетафе не извлече максимума от благоприятната ситуация. Отборът на Кике Санчес Флорес действаше твърде предпазливо и създаде само една голова ситуация, но ударът на Неманя Максимович излезе в аут. Атлетико търпеливо чакаше своя час, а Симеоне внесе свежест в отбора с включването на Жоао Феликс, Родриго Де Паул и Шиме Върсалко.

В 89-ата минута Де Паул центрира от статично положение, а Сория сгреши с излизането и пръв до топката стигна Феликс, който я насочи към Ермосо. Защитникът не можа да стреля веднага, но от втория опит беше безпощаден - 4:3 за Атлетико и изстрадана радост за "рохибланкос".