Хетафе удари последния в Ла Лига Леванте

Отборът на Хетафе записа успех с 3:0 над последния във временното класиране в Ла Лига тим на Леванте с 3:0 в двубой от 23-ия кръг.

Така Хетафе вече заема 14-ата позиция с 25 точки, докато Леванте остава на дъното в класирането с едва 11 на своята сметка.

Домакините започнаха двубоя ударно и поведоха с гол на Енес Юнал секунди след първия съдийски сигнал. В 29-ата минута отново Юнал беше герой за своя тим, след като удвои.

След почивката Борха Майорал прати за трети път топката в мрежата на Леванте, но попадението не беше зачетено поради засада. Все пак  Хетафе стигна до трети гол в добавеното време, а негов автор стана Карлес Аленя.