Венеция не се предава

Венеция се измъкна от зоната на изпадащите в Серия А поне за няколко часа, след като постигна изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на Торино. "Биковете" не са в добра форма през последните седмици и това си пролича и днес. Те поведоха с ранен гол на Йосип Брекало, но попадения на Риджесиано Хапс и Домен Църнигой донесоха ценните три точки на Венеция.

Успехът е първи за отбора на Паоло Занети в първенството от ноември насам, а в Торино останаха недоволни от съдийството, и най-вече от отменения изравнителен гол на Андреа Белоти

В 5-ата минута Брекало получи пас от Вилфрид Синго и стреля, а стражът на гостите Лука Лецерини не се намеси достатъчно добре и позволи топката да влезе във вратата му. Торо имаше и други положения до почивката. Най-чистото от тях пропиля Марко Пяца

В 38-ата минута Църнигой проби по десния фланг и намери суринамеца Хасп, който вкара дебютния си гол в италианското първенство. На старта на второто полувреме Матия Араму комбинира с Църнигой и той не остави никакви шансове на Ваня Милинкович-Савич - 2:1 в полза на Венеция.

Последва натиск на Торино, но и няколко опасни контри на гостите, при една от които Давид Окереке се оказа очи в очи с вратаря на "биковете". Нигериецът обаче пропусна.

Звездата на Торино Андреа Белоти се завърна в игра след няколко месеца извън терените заради контузия. Италианският национал вкара гол в 90-ата минута, но той беше отменен след намесата на ВАР заради засада на Томазо Побега. Дълбоко в добавеното време Окереке получи червен картон, но отборът му си тръгна с победата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!