Милан се позабавлява срещу Лацио и си гарантира нов сблъсък с Интер

Отборът на Милан записа категоричен успех с 4:0 при домакинството си на Лацио от четвъртфиналите на Купата на Италия. Рафаел Леао (24’), Оливие Жиру (42', 45+1') и Франк Кесие  (79') отбелязаха головете в мача. Така в полуфиналите „росонерите“ ще се изправят срещу градския съперник Интер, който победиха преди дни с 2:1 в първенството.

Стефано Пиоли предприе само две промени в своя състав. Браим Диас се завърна като плеймейкър, което означаваше, че Кесие зае мястото на Исмаел Бенасер като опорен халф. Също така този път Жуниор Месиас беше предпочетен на десния фланг пред Алексис Салемакерс. Жиру отново водеше атаката на тима след двата си гола срещу Интер.

Маурицио Сари обаче направи цели пет промени в стартовите си 11. Те бяха свързани с появата на Хосе Рейна на вратата, Елсеид Хисай в защита, Данило Каталди и Тома Башич в халфовата линия, както и Фелипе Андерсон, който допълни нападението, съставено още от Матия Дзакани и Чиро Имобиле.

В четвъртата минута Имобиле отправи първия удар в мача, но изпълнението му се оказа разочароващо. В 12-ата Месиас стреля, като ударът му беше блокиран. Топката отиде при Кесие, чийто шут завърши право в обятията на Рейна. В 22-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Дзакани, но нямаше основания за такава. Само две минути по-късно капитанът им Алесио Романьоли разсече противниковата отбрана с чудесен пас, който намери Леао, а крилото откри резултата с шут по земя в далечния ъгъл на вратата.

59 Милан - Лацио

В 35-ата минута Сергей Милинкович-Савич опита прехвърлящ пас към Имобиле в наказателното поле, който обаче не успя да насочи топката достатъчно добре. В 42-ата минута Диас пусна пас към Леао, който навлезе в наказателното поле, финтира съперник и достави топката на Жиру, който без проблеми удвои аванса на "росонерите". В добавеното време на първата част те организираха опасна контраатака, при която Тео Ернандес пусна пас към чакащия на далечната греда Жиру, който вкара втория си гол за вечерта.

Второто полувреме започна при спокойно темпо, като едва в 56-ата минута резервата Педро Родригес се осмели да стреля, а Майк Менян улови топката без проблем. В 68-ата минута Чиро Имобиле напусна терена контузен, като беше заменен от Раул Моро. В 76-ата Педро направи нов опит да се разпише, но прати топката далеч от вратата. В 79-ата минута след центриране от фал топката се озова при Кесие, който я прати в противниковата мрежа за крайното 4:0.

МИЛАН - ЛАЦИО 4:0

1:0 Леао (24')

2:0 Жиру (42')

3:0 Жиру (45+1')

4:0 Кесие (79')

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Романьоли, Ернандес, Кесие, Тонали, Месиас, Диас, Леао, Жиру

Лацио: Рейна, Хисай, Фелипе, Патрик, Марушич, Милинкович-Савич, Каталди, Башич, Андерсон, Имобиле, Дзакани