Монтерей спечели мача за 5-ото място на Световното клубно първенство по футбол

Монтерей се нареди на 5-о място на Световното клубно първенство по футбол след победата с 3:1 над Ал Джазира (ОАЕ). Мексиканците стигнаха доста лесно до успеха, вкарвайки три бързи гола до 25-ата минута. Още в четвъртата минута Зайед Султан си вкара автогол и ги изведе напред в резултата. Автоголът стана след изстрел на Матиас Краневитер, а Зайед Султан подложи крак и заблуди вратаря си. Звездата на тима Рохелио Фунес Мори удвои преднината на Монтерей в 11-ата минута, възползвайки се от асистенция на Меса. А Сесар Монтес направи 3:0 в 25-ата, използвайки пробив и подаване през защитата на Артуро Гонсалес.

Арабите можеха да се върнат доста по-рано в мача, но в 16-ата минута след изпълнение на фаул защитата на Монтерей се справи с доста късмет. До края на първата част мексиканците държаха инициативата в мача и ситуацията в 16-ата минута беше единствената прилична за отбора от ОАЕ.

На полувремето опитният старши треньор на мексиканския отбор Хавиер Агире направи три смени едновременно. Той извади от игра Ектор Морено, Хесус Гаярдо и костариканския голмайстор Хоел Кембъл, а 13 минути по-късно и другата звезда Фунес Мори. Фунес Мори междувременно пропусна още един добър шанс да увеличи преднината на Монтерей. Играчите на Ал Джазира върнаха едно попадение чак в 91-вата минута, дело на бразилеца Бруно де Оривейра.

По-късно днес ще се играе вторият полуфинал в турнира между Челси (Англия) и египетския Ал Хилал (Саудитска Арабия). Победителят от тази среща ще спори с бразилския Палмейрас за световната клубна титла.