Интер вгорчи завръщането на Моуриньо и е на полуфиналите

Интер се класира за полуфиналите в Купата на Италия след победа с 2:0 над Рома. "Нерадзурите" стартираха блестящо, Един Джеко откри резултата във втората минута, а в шестата Николо Барела удари греда. Гостите имаха своите шансове, но Алексис Санчес отбеляза страхотен гол в 68-ата минута. На полуфиналите отборът на Симоне Индзаги чака победителя от двубоя между Милан и Лацио.

За Жозе Моуриньо това бе първи мач срещу Интер на "Сан Сиро" след напускането си през 2010 г. Феновете на "нерадзурите" показаха, че не са забравили требъла, до който стигна отбора под ръководството на португалеца. Те го посрещнаха със скадирания на името му и транспаранти, изписани с благодарности към приноса му.

Настроението на Моуриньо обаче бързо се помрачи след първия съдийски сигнал. 90 секунди след началото на мача Интер поведе, след като прекрасна атака бе завършена от Джеко. Алексис Санчес и Перишич комбинираха и хърватинът излезе на добра позиция по лявото крило. Той центрира отлично, а Джеко засече топката от въздуха и не остави шансове на Руи Патрисио. Босненският нападател се разписва и във втория мач, в който се изправя срещу бившия си тим.

"Нерадзурите" сякаш искаха да си изкарат яда си за загубата от Милан и започнаха срещата на много високо темпо. В шестата минута те бяха близо до втори гол, но ударът на Николо Барела стрещна гредата. Атаките на домакините продължиха и след едно центриране Шкриняр бе оставен напълно непокрит след центриране, но ударът му с глава бе право във вратаря.

Рома трудно удържаше на натиска, а защитата на гостите изглеждаше доста объркана. Въпреки това римляните можеха да изравнят в 15-ата минута, когато за първи път се приближиха до вратата на съперника. Мхитарян се озова с топката в наказателното поле. Той опита да намери Ейбрахам, Ханданович отклони топката, тя се удари в Д'Амброзио и кацна на горната греда. Малко по-късно Дзаниоло получи добра възможност, след като бе изведен от Ейбрахам. Италианският национал стреля ниско, а Ханданович се намеси отлично.

Тимът на Моуриньо стоеше доста по-добра във втората част на първото полувреме. Удар на Ибанйес прати топката в мрежата от външната страна на вратата. Малко преди почивката Бастони получи контузия, след като Дзаниоло настъпи глезена му. Бранителят на Интер напусна терена със сълзи на очи, а на негово място влезе Де Фрай.

След почивката "вълците" се представиха по-добре, но не се възползваха от положенията си. Дзаниоло бе изведен от Мхитарян, но стреля покрай вратата. Удар на Сержи Оливейра се отклони в бранител и топката тръгна към мрежата, но Ханданович се намеси блестящо и я изби. Отговорът на Интер бе мощен удар на Барела, с който Руи Патрисио успя да се справи.

Дзаниоло отново се размина с гола в 65-ата минута, въпреки че и флагът за засада бе вдигнат. Той се озова зад защитата на "нерадзурите" и мина покрай Ханданович, който излезе извън наказателното си поле в опит да го спре. Дзаниоло отправи много хубав удар от малък ъгъл и топката щеше да се озове в мрежата, но Шкриняр стигна до голлинията и успя да избие кълбото.

Малко по-късно Алексис Санчес донесе спокойствие за Интер след фантастично изпълнение. Чилиецът отправи страхотен удар от дистанция и прати топката в горния десен ъгъл на Патрисио.

Второто попадение сякаш пречупи играчите но Рома, въпреки че те натиснаха в края. Ейбрахам удари греда, но съдията бе отсъдил негово нарушение преди това. Перишич пък бе близо до трети гол за домакините. Неговият удар с глава обаче не бе точен. Малко преди края проблемите на "вълците" се увеличиха, тъй като Ейбрахам напусна терена с контузия.