Ястрежебски пристига в Пазарджик след карантина заради COVID-19

Волейболният първенец на Полша Ястрежебски Венгел (Ястжембие-Здруй) гостува на българския шампион Хебър (Пазарджик) в мач от 5-ия кръг кръг на Група А в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига за мъже. Срещата е в четвъртък (10 февруари) от 19,00 часа в в зала “Васил Левски” в Пазарджик.

Хебър приема Ястрежебски Венгел в Шампионската лига в Пазарджик 🏐

Воденият от Андреа Гардини тим, който е безапелационен лидер в групата и вече се класира за 1/4-финалите в ШЛ, идва в Пазарджик след дълга карантина заради COVID-19 в състава. Няколко дни след последния мач от Шампионска лига - срещу белгийския Кнак (Рьозеларе), завършил 3:0 гейма, шестима играчи и един човек от треньорския щаб са дали положителни резултати за коронавирус.

29 Шампионска лига: Ястрежебски Венгел - Хебър  3:0 🏐

Отборът е направил първата си тренировка след карантината вчера сутринта. Но след паузата полският тим е още по-мобилизиран, защото го очакват мачове през три дни, а двубоят с българския шампион ще послужи, по техните думи, за "възстановяване на баланса и игровия ритъм". В първата среща между двата тима Ястрежебски надигра Хебър с 3:0 гейма.

"Тигрите" от Пазарджик пък ще излязат пределно мотивирани срещу поляците, като евентуална победа ще е крачка напред към второто място в групата и следващата фаза на турнира.