Обрат от 0:2 направи Порто едноличен лидер

Порто стъпи еднолично на върха в класирането на португалското първенство. До този момент тимът на Серджио Консейсао делеше лидерската позиция с шампиона Спортинг (Лисабон), който вчера допусна първа загуба за сезона. "Драконите" се възползваха, макар и много трудно. Те спечелиха с 3:2 гостуването си на приятната изненада Ещорил, въпреки че губеха с 0:2 на полувремето, и вече имат преднина от 3 точки пред Спортинг.

В 31-ата минута гол на Шикиньо от Ещорил беше отмемен заради засада, но малко по-късно Артур откри резултата в полза на домакините, не без помощта и на рикошет в противников бранител. В края на полувремето Ещорил получи дузпа, реализирана от Андре Франко

Порто обаче се преобрази след почивката и взе своето. В 49-ата минута Мехди Тареми върна един гол с добавка отблизо. Ещорил дълго време удържаше този резултат, но в края на мача се огъна. Звездата на "драконите" Луис Диас, който е пред трансфер в Ливърпул, вкара за 2:2 в 84-ата минута. Колумбиецът получи пас от тареми и с левия крак простреля Тиаго.

Обрата завърши резервата Франсишко Консейсао. Синът на треньора на Порто влезе в 87-ата минута и две по-късно се превърна в герой за своите. 19-годишният халф засече ниско центриране на Луис Диас и осигури така важния успех на "драконите".

В другите съботни мачове в Лига Португал Боависта и Тондела завършиха 1:1, а Визела отстъпи у дома на Морейрензе с 0:1. Днес Бенфика посреща Пасош Ферейра и ще се опита да се доближи на 4 точки от втория Спортинг.