Край на серията без загуба на Спортинг

Шампионът на Португалия Спортинг (Лисабон) допусна първа загуба от началото на сезона. Това се случи при гостуването на непретенциозния Санта Клара в първи мач от 17-ия кръг. Домакините на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка се наложиха с 3:2 и се отдалечиха от зоната на изпадащите, а Спортинг почти сигурно ще отстъпи лидерската позиция на Порто, който утре ще гостува на Ещорил.

Спортинг поведе в 10-ата минута с гол на Жоао Палиня, който стреля силно извън наказателното поле и намери долния десен ъгъл на вратата. Домакините пропиляха добра възможност да изравнят в 27-ата минута, но в 30-ата Жан Патрик засече с глава центриране от десния фланг и не остави шансове на Антонио Адан.

В началото на втората част Пабло Сарабия върна преднината на "зелено-белите". Испанският национал беше точен с красиво воле в 50-ата минута. В ответната атака обаче Жан Патрик подаде на Линкълн, а той майсторски шутира без подготовка и вкара за 2:2. Пълният обрат стана факт в 78-ата минута с гол на Рикардиньо.

Преди този мач Спортинг беше инкасирал само 7 гола, а днес получи 3 за по-малко от 40 минути. Отборът на Рубен Аморим завърши с човек по-малко, след като в добавеното време резервата Даниел Браганса получи червен картон.