Убиецът на гиганти Нотингам изхвърли и носителя на Купата

Нотингам Форест продължава с блестящото си представяне в Купата на Англия. Отборът на Стив Купър отстрани миналогодишния носител на трофея Лестър след победа с 4:1 на "Сити Граунд". Това бе втора голяма победа за Форест, след като миналия кръг тимът отстрани Арсенал.

Нотингам, който е осми в Чемпиъншип, започна блестящо и водеше с 3:0 в 32-ата минута. Филип Зинкернагел откри резултата в 23-ата минута. Секунди по-късно Бренън Джонсън увеличи аванса на домакините, а Джо Уорал отбеляза третото попадение. Келечи Ихеаначо върна надеждите на "лисиците" с попадение малко преди почивката, но Джед Спенс се разписа за 4:1 в 61-ата минута и отчая гостите.

След като спечели първото дерби на източен Мидландс от 8 години, Нотингам ще срещне малко по-лесен съперник на осминафиналите, където е домакин на Хъдърсфийлд.

Домакините започнаха агресивно, но първата добра възможност се откри пред Лестър. В седмата минута Ихеаначо имаше шанс да открие след отлична атака на гостите, но не уцели вратата. След тази ситуация последваха минути, в които тимът на Брендън Роджърс имаше предимство, но Форест удържа и в 20-ата минута Кейнан Дейвис можеше да открие резултата. Топката стигна до него в наказателното поле и той разтресе гредата.

Първият гол падна малко по-късно. Центриране на Бренън Джонсън бе отклонено от Дейвис и след това Зинкернагел успя да насочи топката към мрежата. Секунди по-късно грешка на Лестър доведе до втори гол. Лошо връщане назад от страна на Джеймс Джъстин към Дани Уорд прати топката на крака на Джонсън, който хландокръвно прати топката в мрежата за радост на феновете на "Сити Граунд.

Авторът на втория гол Бренън Джонсън е смятан за един от най-големите таланти в Чемпиъншип и Нотингам през януари отказа 18 милиона лири за него от Брентфорд. 20-годишният уелски национал има осем попадения от началото на сезона.

Лестър изглеждаше напълно объркан. Когато гостите успяха да се оттърсят от шока на двата бързи гола, се стигна до трети. В 32-ата минута след ъглов удар Уорал засече топката с глава, тя се удари в земята и отиде в мрежата.

Ихеаначо върна някакви надежди на "лисиците", след като пет минути преди почивката направи резултата 3:1. Той се възползва от грешка на вратаря на домакините Брис Самба, който излезе извън наказателното си поле, но не стигна до топката и Келечи го заобиколи.

След почивката Лестър опита да обърне мача и заигра по-активно, а Джеймс Мадисън можеше да намали изоставането на един гол. Негов удар прати топката покрай вратата. Малко по-късно Патсон Дака стреля над вратата. Нотингам обаче стигна до нов гол в 61-ата минута и той пречупи гостите. Джед Спенс тръгна на пробив, подаде, топката му бе върната и той я прати в мрежата.

Четвъртото попадение съвсем отчая "лисиците". До края те правеха някакви опити да атакуват, но вече не вярваха, че могат да се разминат със загубата. Удар на Амарти бе отразен от Самба. Лестър натискаше, но не намираше пролуки в защитата на съперника.