Ница с нов домакински провал, Реймс отнесе Бордо

Отборът на Ница пропуска страхотна възможност да се изкачи на второ място във временното класиране, след като загуби у дома от Клермон с 0:1. Всъщност, това е четвърта загуба на Ница у дома в последните 6 мача, като отборът определено играе по-добре като гост напоследък. Първото полувреме завърши без голове и почти без положения пред двете врати. През втората част първо Джим Алевина удари греда за гостите, а след това настойчивостта им се възнагради в 77-ата минута, когато Рашани вкара победния гол.

Реймс разгроми Бордо с 5:0. Отборът успя да открие резултата в 40-ата минута чрез звездата си Юго Екитике, който беше пред трансфер в Нюкасъл през зимата, но реши да остане в Лига 1. През втората част само в рамките на 17 минути - между 46-ата и 63-ата Реймс вкара три безответни гола, чрез Маршал Мунеци, Азор Матусива и Воут Фаес. Картината стана още по-отчайваща за жирондинците, които 20 минути преди края останаха без украинския халф Данило Игнатенко, който получи червен картон, а малко след това Мунеци вкара втория си гол за 5:0. Реймс остава на 14-о място в класирането, а Бордо е предпоследен, като вече е допуснал притеснителните 58 гола - с 14 повече от втория тим с най-лоша защита Сент Етиен.

Страсбург спечели важна победа над Нант с 1:0 с късен гол на Димитри Лиенар. С успеха отборът се изкачи на четвърто място в класирането, като дори може да се бори за нещо повече. Мачът вървеше към нулево равенство, когато отбраната на "канарчетата" сгреши, а Лиенар вкара зрелищен гол с мощен удар под напречната греда от ъгъла на наказателното поле. Троа и Мец направиха тъжно нулево равенство, което не влизаше в сметките на двата отбора. Така Троа остава на 16-о място, а Мец е в зоната на изпадащите.