Сампдория се развихри за първата си победа след завръщането на Джампаоло

Сампдория постигна убедителен успех с 4:0 при домакинството си на Сасуоло от 24-ия кръг на Серия "А". Така „моряците“ прекъснаха серията си от пет загуби, а също така записаха първа победа след завръщането на Марко Джампаоло начело на тима.

Мачът започна по чудесен начин за домакините, които бързо поведоха с два гола. Още в петата минута Франческо Капуто се разписа с красиво воле след заучено изпълнение на корнер. Само две минути по-късно Стефано Сенси също беше точен с успешна добавка след спасен удар на Маноло Габиадини. В 63-ата минута Андреа Конти покачи аванса на генуезците, след като с воле засече центриране от фал. В добавеното време Антонио Кандрева реализира дузпа, свирена за нарушение на Андреа Консили срещу Капуто, с което оформи крайното 4:0.

След тази победа Сампдория остана на 16-ото място в класирането, но вече с 23 точки в актива си. Сасуоло е на 12-ата позиция с 29 спечелени пункта.