Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 0:0

Саки посочи грешката на Интер в дербито с Милан

Легендарният наставник на Милан Ариго Саки е убеден, че Интер са надиграли „росонерите“ във вчерашното дерби между двата тима, но подчерта, че „нерадзурите“ са сбъркали със своята тактика след гола, с който поведоха в резултата. В крайна сметка „Дявола“ осъществи обрат и спечели сблъсъка с 2:1.

Жиру вдъхнови Милан за бърз обрат и важна победа в дербито с Интер

„Кой би си помислил в края на първото полувреме, че Милан ще спечели този мач? Никой, абсолютно никой. Футболът е красив заради подобни странности. Разликата между „нерадзурите“ и „росонерите“ беше огромна, като играчите на Симоне Индзаги пропуснаха няколко добри положения. Милан не изглеждаше координиран. Имаше твърде голямо разстояние между линиите, а планът Франк Кесие да се справи с Марсело Брозович не ме убеди. Интер заслужено стигнаха до първия гол. Те показаха, че са по-добри физически и че имат по-големи индивидуална класа и опит. Въпреки това Интер направиха това, което правят всички италиански отбори. Щом поведоха в резултата, вместо да се опитат да решат мача, те мислеха за това как да контролират играта и да забавят темпото. Това не е правилната идея. Трябва да атакуваш и да си смел в продължение на 90 минути. Не разбирам защо Интер намалиха натиска си по този начин.

С включването на Браим Диас, Милан се подобри и така Брозович беше принуден да бяга след противника, вместо да бъде преследван от Кесие. Диас беше дразнител, защото получаваше топката в опасни позиции. Оливие Жиру се справи доста добре. Той е такъв тип нападател, че страда, когато няма подкрепата на целия отбор и повече от час беше изолиран. Той обаче е футболист, който тича много и винаги е на разположение. Отиграването му при втория гол беше страхотно. Майк Менян беше с толкова ключова роля за победата, колкото и Жиру. За мен дори вратарят беше най-добрият на терена. Милан трябва да си върнат спокойствието, както и колективния дух от първата част на сезона. Дистанцията беше съкратена, но Интер си остават най-силният отбор. Сега „нерадзурите“ трябва да покажат зрялост. Не е лесно да поемеш определени удари, но класата в състава на Индзаги е по-голяма в сравнение с всички техни конкуренти“, коментира Саки пред „Гадзета дело спорт“.