Героят Жиру: Дербитата се играят, за да бъдат спечелени

Нападателят на Милан Оливие Жиру призна, че отборът не се представи добре през първото полувреме срещу Интер, но подчерта силния дух, с който „росонерите“ стигнаха до обрат след почивката за победата с 2:1 в градското дерби. Именно французинът се превърна в герой за „Дявола“, след като отбеляза и двата гола на тима в срещата.

Жиру вдъхнови Милан за бърз обрат и важна победа в дербито с Интер

„Както казах преди мача, това е специален двубой. Дербитата се играят, за да бъдат спечелени. През първото полувреме имахме неприятности, но се върнахме в мача през втората част. Чаках за топки в наказателното поле. Първият ми гол беше малко късметлийски, а вторият дойде след хубав пас на Давиде Калабрия. Фантастично, аз съм щастлив и горд от този отбор, който никога не се предава.

Вярно е, че през първото полувреме бях малко разочарован, както и целият отбор. Не играехме добре и го знаехме. Всички ние обаче показахме голям дух и се върнахме силни в мача. В борбата за Скудетото сме, но ни остават още много двубои. Интер все още е на върха. Ние мислим за това как да правим нещата добре. Затова нека побеждаваме, а след това ще гледаме какво прави Интер“, коментира Жиру след мача.