Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Ливърпул продължава напред за ФА Къп, млад талант направи мечтано завръщане

Ливърпул надигра на своя стадион "Анфийлд" с 3:1 втородивизионния Кардиф в мач от четвъртия кръг на турнира ФА Къп. В 53-ата минута Диого Жота даде аванс на домакините в резултата, а в 68-ата Такуми Минамино бе точен за 2:0 след асистенция на новото попълнение Луис Диас. В 76-ата минута Харви Елиът, който се завърна на терена днес, след като се възстанови от тежка травма, направи резултата 3:0. В 80-ата минута Рубин Колуил реализира почетното попадение за уелсците.

Куивин Келъхър бе на вратата на мърсисайдци, а в атака Юрген Клоп бе заложил на Такуми Минамино, Роберто Фирмино и Диого Жота.

Както е известно, германският мениджър на "червените" все още не може да разчита на две от звездите на тима в нападение - Мохамед Салах и Садио Мане. Двамата тази вечер ще се изправят един срещу друг във финала за Купата на африканските нации, в който съперници са Сенегал и Египет.

За 20-ия в Чемпиъншип Кардиф в атака започнаха Марк Харис и Джеймс Колинс.

В 5-ата минута пред Диого Жота се откри първият сериозен шанс за гол в мача, но португалският нападател на Ливърпул, намиращ се до точката за изпълнение на дузпа, не успя да опъне мрежата зад стража на уелсците Дилън Филипс, който отрази изстрела му.

В 19-ата минута имаше съмнения за дузпа в полза на гостите. Марк Харис нахлу в наказателното поле на Ливърпул и падна след леко съприкосновение с Ибрахима Конате. Реферът Андрю Мадли прецени, че няма основания да посочва бялата точка. В 23-ата минута пък домакините имаха леки претенции за дузпа заради игра с ръка, но съдията отново взе решение да не спира играта.

Ливърпул търсеше активно гола, но гостите се защитаваха успешно. Все пак, в 34-ата минута Къртис Джоунс можеше да изведе домакините напред в резултата, но от доста добра позиция младият халф стреля неточно. В 43-ата минута Константинос Цимикас бе изведен вляво от вратата на Кардиф и потърси остро центриране, но играч на Ливърпул не успя да играе с топката, а след това опитът за удар на Трент Александър-Арнолд не се получи.

Второто полувреме започна по неприятен за Ливърпул начин, тъй като секунди след началото му Марк Харис се отскубна от отбраната на домакините и бе съборен на тревата от излезлия напред страж Куивин Келъхър. Реферът Мадли показа жълт картон на Келъхър, тъй като съвсем близо до Харис се намираше Конате и бе решено, че вратарят на мърсисайдци не е спрял чиста голова опасност за противника, както и че нарушението не е било достатъчно грубо, за да бъде оправдано показването на червен картон.

В 53-ата минута тимът на Юрген Клоп излезе напред в резултата. Трент Александър-Арнолд центрира по блестящ начин от фал, а Диого Жота с много прецизен удар с глава изпрати топката в долния десен ъгъл на стража Дилън Филипс, който бе безпомощен в тази ситуация.

Три минути след гола на Жота бе ред на Фирмино да пробва удар с глава, но изпълнението му не бе от класата на това на португалеца.

В 58-ата минута Ливърпул извърши двойна смяна, която няма как да не отбележим. В игра след дълго отсъствие поради контузия се завърна обещаващият млад халф Харви Елиът. Той замени Наби Кейта. В същото време официален дебют за Ливърпул направи новото попълнение Луис Диас. Колумбийското крило влезе в игра на мястото на Къртис Джоунс.

В 60-ата минута пред Жота се откри чудесен шанс за втори гол, но португалецът пробва удар от въздуха и макар че той бе от близка дистанция топката мина встрани от вратата.

В 68-ата минута домакините сякаш решиха мача в своя полза. Те наказаха груба грешка в отбраната на Кардиф и резултатът стана 2:0. Новото попълнение Луис Диас показа настоятелност и отне топката от играч на гостите на аутлинията. След това той потърси подаване и топката достигна до оставения сам в наказателното поле Минамино. Японският нападател не сбърка и топката се оплете в мрежата зад Филипс - 2:0. Така японецът ознаменува по най-добрия начин своя мач №50 за Ливърпул.

Домакините вече действаха напълно спокойно и дори изгелждаше, че се забавляват на терена под дъжда, който заваля над "Анфийлд". Стигна се до 76-ата минута, когато включилият се от пейката Андрю Робъртсън центрира към заелия позиция в наказателното поле на Кардиф Харви Елиът. Младият халф си спря по прекрасен начин топката и веднага след това я изстреля безпощадно в мрежата зад Филипс - 3:0.

Гостите все пак стигнаха до гол на утехата в 80-ата минута, а негов автор бе Рубин Колуил. 19-годишният халф получи пас в много удобна позиция фронтално срещу вратата на Келъхър и не даде шанс на вратаря с хубав изстрел - 3:1.

В 83-ата минута имаше неприятен момент за домакините, тъй като новото попълнение Луис Диас получи травма. Той падна лошо след сблъсък във въздуха с Ейдън Флинт, като бе настъпен по коляното от защитника на Кардиф. Диас видимо изпитваше болка, но все пак продължи мача, като на пръв поглед изглеждаше, че контузията не е чак толкова сериозна.

На осминафиналите Ливърпул отново ще играе на "Анфийлд", а съперник на тима ще бъде 17-ият в класирането на Висшата лига към днешна дата Норич. Това определи изтегленият по-рано днес жребий за следващата фаза на турнира.