Безценен успех за Майорка след дузпа, която рядко се дава

Майорка надви Кадис с 2:1 прекия си съперник в борбата за оцеляване в Ла Лига и се отдалечи на 5 точки от опасната зона. Домакините стигнаха до победата след голове от дузпи, но крайно дискусионна се оказа втората, която рядко се отсъжда и от която падна победният гол.

В случая вратарят на Кадис Жеремиас Ледесма скочи да хване летящата топка и се сблъска със засилия се Анхел Родригес. След намеса на ВАР главният съдия прецени, че в случая стражът е извършил нарушение срещу противниковия футболист и посочи бялата точка. Наказателният удар беше реализиран в 66-ата минута от привлечения преди дни от Лацио нападател Ведат Муричи.

Мачът се превърна в шоу откъм шансове. Играчите на Майорка можеха по-рано да си гарантират успеха, но удариха три греди, като в единия случай ставаше дума за двойна - от единия страничен стълб топката веднага продължи и се удари в другия.

Иначе Рубен Алкарас даде ранен аванс на Кадис още в 8-ата минута. В 20-ата обаче Салва Севийя изравни от дузпа.

След пропуски и пред двете врати се стигна до спорния момент, след който Майорка поведе с 2:1. Скоро след това и гостите претендираха за наказателен удар, но не се стигна дори до преразглеждане на сутиацията от страна на главния арбитър.

В края редовното време беше продължено с цели 10 минути, в които изравнителното попадение “висеше на косъм”, но до такова не се стигна.