Аугсбург се върна към победите и прекъсна добрата серия на Унион

Аугсбург записа домакински успех с 2:0 над Унион (Берлин) в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата. Така баварците прекъснаха негативната си поредица от пет официални мача без победа, а също така сложиха край на серията на берлинчани от шест срещи без загуба във всички турнири.

В 16-ата минута Михаел Грегорич се възползва от грешен пас на противниковия вратар Андреас Люте и безпроблемно откри резултата в полза на домакините. Нападателят можеше да се разпише още веднъж преди почивката, но гредата му попречи да го стори. В 59-ата минута Андре Хан отбеляза другото попадение в двубоя с чудесен удар от голяма дистанция. Гостите пък не се възползваха от своите положения за гол и така трябваше да се примирят с поражението.

След тази загуба Унион остана на четвъртото място в класирането с актив от 34 точки, докато Аугсбург се изкачи на 15-ата позиция с 22 спечелени пункта.