Надежда (Доброславци) излъга Вихрен в контрола и развали празника на Кокала

Надежда (Доброславци) победи Вихрен с минималното 1:0 в контролна среща. Георги Тодоров отбеляза единственото попадение в 18-ата минута, възползвайки се от грешка на противниковия вратар.
Двубоят бе предаван пряко по Sportal.bg.

И двата отбора се намират в долната част на таблицата в Югозападната Трета лига, като Вихрен заема 15-о място, а Надежда е на 16-а позиция.

Преди началото на мача старши треньорът на санданския тим - Емил Велев, получи специална фланелка по повод неговия юбилей. Кокала днес празнува своя 60-и рожден ден.

13 Надежда (Доброславци) - Вихрен (Сандански)

Двубоят започна равностойно, като липсваха опасности пред някоя от двете врати в първия четвърт час игра.
Веселин Минев можеше да открие резултата по куриозен начин в 16-ата минута, когато негов опит за центриране срещна напречната греда.

120 секунди по-късно Надежда стори това. Георги Тодоров се оказа на точното място след неумела изява на Топалов и бранителят се възползва от грешката на стража по най-добрия начин - 1:0.

Малко преди да измине половин час игра Лионел Матадос стреля от дистанция, но ударът му попадна право в ръцете на Иван Топалов.
В ответната атака Илиян Джавалеков се озова на страхотна позиция в наказателното поле на Надежда, но не успя да намери целта.

До края на полувремето двата отбора не създадоха нищо по-интересно и се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за тима, воден от Румил Жотев.

През второто полувреме футболистите на Вихрен се втурнаха в търсене на изравнително попадение, но трудно достигаха до провитниковата врата.

Малко след като измина час игра "зелените" изявиха сериозни претенции за дузпа, след като футболист на санданчани падна в наказателното поле. Главният съдия обаче бе категоричен, че няма основания да посочи бялата точка.

В 72-ата минута Ндиди засече с глава центриране отдясно, но изстрелът му премина встрани от вратата на Надежда.

В заключителните минути на срещата домакините организираха добра контраатака, при която Ивайло Петров се оказа на върха на атаката, но ударът му бе отразен от Иван Топалов.

В 88-ата минута стражът на Надежда излезе неразчетено и бе изпреварен от противников футболист, който обаче не намери очертанията на вратата.

НАДЕЖДА (ДОБРОСЛАВЦИ) 1:0 ВИХРЕН

1:0 Георги Тодоров (18)

Стартови състави:

Надежда (Доброславци): 1. Калин Дончев, 4. Кирил Беров, 3. Людмил Атанасов, 5. Георги Тодоров, 2. Асен Георгиев, 30. Валентин Миленов, 11. Стойчо Недков, 17. Жулиан Манолов, 77. Лионел Матадос, 8. Константин Богданов, 6. Николай Ковачев

Вихрен: 12. Иван Топалов, 26. Добрин Денев, 18. Райф Мурадов, 21. Веселин Минев, 20. Мерт Тасим, 3. Валери Георгиев, 22. Петър Добринков, 23. Борис Николаев, 13. Николай Манчев, 8. Илиян Джавалеков, 19. Александър Якимов

Снимки: Борислав Трошев