Марица даде гейм на Славия, но записа 125-а победа🏐

Отборът на Марица (Пловдив) записа 125-а поредна победа женската Демакс лига. Марчанки надиграха като гост Славия с 3:1 (25:19, 25:15, 24:26, 25:19) в двубой от 8-ия кръг в първенството в зала "Панайот Пондалов" в София.

С успеха шампионките събраха 24 точки и са убедителните лидери в класирането в редовния сезон. Славия е на 5-ото място с 12 точки. В следващия си мач момичетата на Борислав Крачанов ще гостуват отново в София, но този път на ЦСКА. Срещата е на 11 февруари (петък) от 16,00 часа в зала "Васил Симов" в София.

Маричанки взеха първия гейм с 25:19, а вторият завърши при 25:15. Маричанки загубиха първи гейм при гостуване през този сезон, след като Славия спечели третата част с 26:24. Шампионките приключиха двубоя след 25:19 в четвъртата част.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 21 точки, 14 точки добави Ива Дудова. За Славия най-резултатна стана Елина Сандолова с 15 точки.