Бразилия не се затрудни с Парагвай, Коутиньо блесна с красив гол

Бразилия запази преднината си от 4 точки пред Аржентина на върха в класирането на световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. И двата отбора вече си осигуриха визи за Мондиал 2020, но все още има интрига около първото място. "Селесао" срази с 4:0 Парагвай в Бело Оризонте с голове на Рафиня, Фелипе Коутиньо, Антони и Родриго. Домакините направиха истинско шоу за феновете, а головата им разлика от началото на квалификациите е 32:5.

Селекционерът на Бразилия Тите даде почивка на част от титулярите и така на вратата застана Едерсон вместо Алисон, а в атака започнаха Рафиня, Матеус Куня и Винисиус Жуниор. От първата минута започна и ветеранът Даниел Алвеш, a в средата на терена Лукас Пакета и Фабиньо заеха местата на Каземиро и Фред.

Още в 3-ата минута Рафиня прати топката във вратата на гостите, но след намесата на ВАР голът беше отменен заради засада. Четвъерт час по-късно футболистът на Лийдс засече перфектно центриране на Винисиус, но стреля в аут. Парагвайците, които нямат гол срещу "селесао" от 2016 години, бяха принудени изцяло да се бранят.

Резултатът беше открит в 28-ата минута. Продължително разиграване на топката "приспа" защитата на гостите, след което Маркиньос пусна чудесен извеждащ пас към Рафиня. Крилото овладя топката и с добре насочен удар вкара за 1:0. Малко преди почивката Тиаго Силва можеше да удвои, но вратарят на Парагвай Антони Силва се намеси добре.

Второто полувреме започна с греда на Рафиня и пропуск с глава на Куня. Лукас Пакета също се размина с гола от чиста позиция. В 62-ата минута Коутиньо реши да стреля от около 30 метра и не остави шансове на Силва - 2:0.

В края бразилците с лекота довършиха съперника си, който ще пропусне трето поредно световно първенство. В 86-ата минута Антони с фалцов удар намери далечния ъгъл на вратата, а само две минути по-късно Бруно Гимараеш подаде на непокрития Родриго и футболистът на Реал Мадрид оформи крайното 4:0.