Сенегал си уреди среща с Буркина Фасо на полуфиналите в турнира за Купата на африканските нации

Отборът на Сенегал допълни полуфиналистите в турнира за Купата на африканските нации, след като отстрани Екваториална Гвинея след 3:1.

В битката за място на финала Сенегал ще се изправи срещу сензацията Буркина Фасо. Двубоят започна равностойно, като чистите положения и пред двата отбора липсваха. В 28-ата минута обаче сенегалците стигнаха до попадение чрез Фамара Диедиу, който се възползва от подаване на Садио Мане зад отбраната на съперника.

След почивката играчите на Екваториална Гвинея показаха амбиции. В 50-ата минута те получиха право да изпълнят дузпа, която впоследствие беше отменена след намесата на ВАР. В 57-ата минута Екваториална Гвинея все пак стигна до изравняване чрез попадение на Яник Бюила, за когото това беше първо попадение в турнира.

Голът даде криле на играчите на Екваториална Гвинея, но импулсът в играта им беше бързо потушен. С попадения на Шейку Куяте (68) и Исмаила Сар (79) Сенегал стигна до успеха и в сряда вечер ще се изправи срещу Буркина Фасо.