Андреа Христов блесна с асистенция при реми на Козенца

Българският национал Андреа Христов впечатли с представянето си още в своя втори мач с екипа на Козенца. Днес той записа 90 минути и се отчете с асистенция при ремито 1:1 като гост на Читадела от 19-ия кръг на Серия "Б".

“Вълците” поведоха още в 16-ата минута, когато Джузепе Казо се разписа с прехвърлящ удар след перфектно центриране на Христов. В 41-ата Читадела стигна до изравнително попадение, дело на Оржи Оквонкво в 41-ата минута. В 80-ата домакините останаха с човек по-малко на терена след директния червен картон на Елхан Кастрати. Въпреки това техният противник не успя да вкара победен гол в оставащото време от мача.

Козенца няма победа в последните си десет срещи, като заема плейофната 17-а позиция в класирането с едва 16 точки. Читадела е на 9-ото място с 30 спечелени пункта.