Атанас Илиев се разписа, а Андреа Христов дебютира в българско дерби от Серия Б

Националът Атанас Илиев влезе като резерва и се разписа за домакинската победа с 3:1 на неговия Асколи над Козенца в едното от двете български дербита от 20-ия кръг на Серия Б. За другия тим в мача 90 минути изигра още един наш национал - Андреа Христов, за когото това беше повторен дебют с екипа на гостите.

Илиев се появи на терена в 67-ата минута, заменяйки Ерамо, като показа ефективност, отбелязвайки гол с единствения си шут в двубоя. Това е втори гол за нападателя с фланелката на ”орлетата”, като предишният му беше при равенството 1:1 с Лече на 16 октомври. Попадението му от воле беше последното в мача, като преди него точни бяха Микеле Колоколо (6’) и Фабрицио Каляра (71’) от дузпа, а техният съотборник Франк Тсаджу (55’) си вкара автогол. Христов пък може да се похвали с едно изчистване, един блокиран удар, една отнета топка в двубоя и седем спечелени единоборства от 11 възможни. Неговият тим завърши мача с човек по-малко след червения картон на Лука Битанте в 52-ата минута. "Вълците" нямат победа в последните си девет срещи.

В другото българско дерби от кръга Монца победи гостуващия Реджина с 1:0. Защитникът Валентин Антов остана през целия мач на пейката на домакините, а Андрей Гълъбинов влезе в игра за “амарантите” в 75-ата минута, но беше неутрализиран от противниковата защита. Дани Мота реализира единственото попадение в 52-ата минута на мача. Победата на “бианкоросите” можеше да бъде и по-убедителна, но гол на Лука Мацители беше отменен от ВАР в 65-ата минута. За Гълъбинов и компания това беше осми пореден мач без успех.

От тези четири отбора най-напред в класирането е Монца, заемайки петата позиция с актив от 35 точки. Следва осмият Асколи с три пункта по-малко. Реджина е на 14-ото място с 23 точки на сметкта си, а Козенца е 17-и с едва 16 пункта до момента.